wrapper

Вторник, 14 февраля 2017 13:09

Гройсман: Треба розмежувати боротьбу з контрабандою і боротьбу з українським народом

Оцените материал
(0 голосов)

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман виступає проти блокади постачання вугілля з окупованих територій. Про це він заявив, виступаючи під час засідання Кабінету міністрів у вівторок зі звітом.

"Третина, більше 30% електроенергії в оселях українських громадян виробляється з вугілля. Такі міста, як Київ, Харків, Черкаси, Чернігів із вугілля виробляють тепло для громадян. Ми споживаємо такого вугілля 24 мільйони тон на рік", – сказав він.

Антрацитове вугілля добувається на непідконтрольних територіях сходу України.

"Для того, щоб провести модернізацію і відмовитися від цього вугілля – перейти, наприклад, на газову групу, яка добувається в регіонах підконтрольних, нам треба 3-5 років і ще кожного року інвестиції в розмірі не менше 15 мільярдів гривень", – сказав прем’єр.

Але, за його словами, така залежність постійно зменшується: "Ми заміщуємо газ, ми почали добувати український газ, ми зменшили падіння видобутку газу в Україні. Системний підхід дасть можливість диверсифікувати й постачання вугілля"

"Коли мова йде про блокаду, я категорично проти будь-якої контрабанди, і результат цієї боротьби –18 мільярдів плюсом грошей у бюджет. Я згоден з тим, що треба зупинити переміщення товарів контрабандою не лише залізницею, а й іншим транспортом через лінію розмежування", – заявив Гройсман.

"Але коли мова йде про питання національної безпеки України, про те, що люди в оселях мають отримати нормальне тепло й електроенергію, про те, що триває опалювальний сезон…", – додав він.

За словами прем’єра, уряд якісно підготувався до опалювального сезону, але деякі українці власними руками "хочуть зірвати опалювальний сезон, спонукати віялові відключення".

"Це неприпустимо. Треба розмежувати боротьбу з контрабандою і боротьбу з українським народом", – заявив Гройсман.

Крім того, він наголосив, що треба подбати про українську металургію, в якій працюють 300 тисяч людей.

"Я переконаний, що критичний імпорт, мінімальний набір продукції, який ми отримуємо з українських надр, ми можемо абсолютно спокійно сьогодні використовувати. Крім того, від цього залежить українська металургія, в якій працюють 300 тисяч людей", – сказав він.

"Якщо Авдіївський коксовім міг зупинитися від обстрілів росіян, то сьогодні він може зупинитися, тому що в нього немає необхідної сировини для продовження роботи. І я наголошую, що ніхто не має права на цьому спекулювати", – заявив прем’єр.

Прочитано 1308 раз

Про нас

Ми – команда проекту «Україна небайдужа» - волонтери та журналісти. Ми робимо цей проект без спонсорів та без політиків. Наша мета – зробити небайдужість державною політикою) Ми захищаємо та підтримуємо тих, хто в цьому потребує – хворих та слабких. Ми розповідаємо про сильних, які роблять добрі та корисні справи, не сподіваючись на підтримку влади. Наша країна має бути затишною та доброю для людей. І робити її такою мусить не влада, не політики, а ми – небайдужі громадяни.