wrapper

Вторник, 18 июля 2017 14:29

Нема пенсіонера - нема проблеми

Оцените материал
(1 Голосовать)

Шокова пенсійна реформа в редакції Кабінету Міністрів буде прийнята найближчим часом. Днями про це перед головою МВФ Крістін Лагард відзвітував міністр фінансів Олександр Данилюк.

Тонкощі "пенсійної реформи" узгоджувалися з МВФ, Євросоюзом, з купою міжнародних організацій – з ким завгодно, крім самих українців. В результаті очікувано вийшов документ, який не тільки суперечить Конституції, але і порушує базові права громадян.

Продавлювання реформи почалося з безсоромної маніпуляції. Прем'єр відверто злукавив, обіцяючи не підвищувати пенсійний вік, який зараз становить 60 років для чоловіків і 57 років і шість місяців для жінок, якщо немає інших пільг за віком.

Для того, щоб фактично не піднімати пенсійний вік і при цьому позбавити пенсіонерів права виходу на пенсію, Кабмін винайшов вдалу схему – збільшити мінімальний страховий стаж з 15 до 35 років. Таким чином, вже в 2018 році він буде підвищений до 25 років, і до 2028 року буде підвищуватися щорічно на один рік. У 2028 році, щоб отримати пенсію за віком, необхідно буде мати 35 років страхового стажу!

Немає стажу – немає пенсії, а немає пенсіонера – значить, немає і навантаження на Пенсійний фонд. Геніально, чи не так ?!

Ще одна "приголомшлива" новація від уряду – зменшити коефіцієнт оцінки страхового стажу з 1,35% до 1%, що, за деякими підрахунками, призведе до зниження реальних пенсій більш ніж на третину.

Втім, карати українських пенсіонерів уряд збирається не тільки гривнею, але й скасуванням пільгового виходу на заслужений відпочинок. З 1 січня 2018 року скасовано право на призначення пенсії за вислугу років для працівників освіти, охорони здоров'я, соціального захисту та інших категорій.

Чи варто говорити, який економічний і соціальний вибух станеться в суспільстві в результаті проведення подібної "реформи"?

Джерело

Прочитано 1085 раз

Про нас

Ми – команда проекту «Україна небайдужа» - волонтери та журналісти. Ми робимо цей проект без спонсорів та без політиків. Наша мета – зробити небайдужість державною політикою) Ми захищаємо та підтримуємо тих, хто в цьому потребує – хворих та слабких. Ми розповідаємо про сильних, які роблять добрі та корисні справи, не сподіваючись на підтримку влади. Наша країна має бути затишною та доброю для людей. І робити її такою мусить не влада, не політики, а ми – небайдужі громадяни.