wrapper

Среда, 19 июля 2017 10:25

Новий спалах ботулізму: збудник може міститися в рибних консервах

Оцените материал
(0 голосов)

В Україні зафіксували кілька нових випадків захворювання на ботулізм. Один зі випадків захворювання стався через вживання рибної консерви промислового виробництва.

Про це написала у Facebook провідний інфекціоніст України професор Ольга Голубовська.

Раніше інфекціоністи повідомляли, що збудник ботулізму може міститься в продуктах домашнього виготовлення. Радили зменшити або уникати вживання в'яленої, копченої або слабо просоленої риби, ковбаси, шинки, м'ясних, рибних, овочевих та грибних консервів.

"У нас кілька нових випадків ботулізму, один з яких зумовлений вживанням рибної консерви промислового виробництва. Тому я змушена переглянути свої рекомендації щодо профілактики ботулізму. До того, що було написане раніше, необхідно додати або обмеження вживання консервованої продукції, купленої в магазинах і виробленої в промислових умовах, або цю продукцію необхідно піддати термічній обробці", – йдеться в повідомленні.

Голубовська наголосила, що сироватки проти ботулізму в регіонах України немає

- Ботулізм - небезпечна токсична інфекція, від якої можна померти в день зараження. Її токсин - одна з найсильніших отрут у природі. Викликає параліч м'язів, які відповідають за дихання, ковтання і зір, - говорить Андрій Сніцар, головний лікар Сумської інфекційної лікарні. — Людина відчуває сильну слабкість, запаморочення, сухість у роті. Її хитає, знижується тиск. З'являється туман і роздвоєння перед очима. Іноді в людей похилого віку симптоми захворювання плутають з інсультом.

Джерело 

Прочитано 898 раз

Про нас

Ми – команда проекту «Україна небайдужа» - волонтери та журналісти. Ми робимо цей проект без спонсорів та без політиків. Наша мета – зробити небайдужість державною політикою) Ми захищаємо та підтримуємо тих, хто в цьому потребує – хворих та слабких. Ми розповідаємо про сильних, які роблять добрі та корисні справи, не сподіваючись на підтримку влади. Наша країна має бути затишною та доброю для людей. І робити її такою мусить не влада, не політики, а ми – небайдужі громадяни.