wrapper

Суббота, 12 августа 2017 11:48

Законопроект пенсійної реформи України відповідає міжнародним зобов’язанням держави

Оцените материал
(0 голосов)

На зустрічі представників Міжнародної організації праці з Міністром соціальної політики України Андрієм Ревою начальник відділу соціального захисту Департаменту міжнародних трудових стандартів МОП  Олександр  Єгоров заявив, що законопроект пенсійної реформи України відповідає міжнародним зобов’язанням нашої держави. Наразі мова йде про дотримання  102-ої Конвенції МОПу, що була ратифікована Україною в 2006 році.    

Загалом на зустрічі обговорювалась  короткострокова та довгострокова перспективи  пенсійної реформи.  Однак, пан Єгоров зауважив, що  вже зараз очевидна інновація,  аналогу  якої  немає у світі – зв’язування трудового стажу з віком виходу на пенсію, - котра вносить новизну в пенсійну  думку.  Нагадаємо, що попри попередні рекомендації МВФ збільшити пенсійний вік, він в Україні залишатиметься незмінним – 60 років. Однак,  уже з  1 січня 2018 року право виходу на пенсію у 60 років  матиме той, у кого стаж буде 25 років. Далі протягом десяти років він має збільшуватись до 35 –ти, щорічно зростаючи  на рік. Той у кого стаж складатиме 25 років – матиме право виходу в 63 роки, у кого 15 років стажу йтиме в 65. Той, у кого не нараховуватиметься необхідного мінімального  стажу, отримуватиме від держави не пенсію, а соціальну допомогу.

Як відомо, Законопроект  пенсійної реформи має розглядатись народними депутатами в другому читанні вже  у вересні. 

Міжнародна організація праці має намір написати фінальні  коментарі до Законопроекту  пенсійної реформи і, як заявив Олександр Єгоров, розроблена Міністерством соціальної політики, пенсійна система, за попередньою оцінкою МОП, відповідає  міжнародним стандартам.

Також фахівці МОПу пропонують вивчити  й застосовувати в Україні   досвід розвинених  країн щодо кримінальної відповідальності  працедавців за відсутність офіційного оформлення своїх  працівників. У нашій державі  на сьогоднішній день діє лише  адміністративне покарання.     

Джерело

Прочитано 1374 раз

Про нас

Ми – команда проекту «Україна небайдужа» - волонтери та журналісти. Ми робимо цей проект без спонсорів та без політиків. Наша мета – зробити небайдужість державною політикою) Ми захищаємо та підтримуємо тих, хто в цьому потребує – хворих та слабких. Ми розповідаємо про сильних, які роблять добрі та корисні справи, не сподіваючись на підтримку влади. Наша країна має бути затишною та доброю для людей. І робити її такою мусить не влада, не політики, а ми – небайдужі громадяни.