wrapper

Пятница, 09 декабря 2016 15:56

Азаров про вилучені в квартирі речі: "Возможно мои, а возможно не мои..."

Оцените материал
(0 голосов)

Екс-прем'єр-міністр України Микола Азаров стверджує, що ні в кого нічого не крав, а приналежність йому цінностей, виявлених поліцією у київській квартирі, він не може підтвердити або спростувати, ґрунтуючись лише на фотографії. Про це він написав на своїй сторінці в Фейсбуці. 

"Я не вважаю себе винним і не планую ні перед ким виправдовуватися. Я ні в кого нічого не вкрав. Жоден суд не визнав мене винним у вчиненні будь-яких злочинів", - написав М.Азаров на сторінці у Facebook у п'ятницю.

Він запитав, на підставі якого права і закону з квартири, йому не належить "вилучаються речі, можливо, мої, а можливо, не мої".

"Немає жодної причини, з якої я б став відмовлятися від належних мені по праву моїх особистих речей, і я буду через суди домагатися їх повернення, але зараз після перегляду фотографій я не зможу підтвердити або спростувати приналежність всіх тих речей, які були показані. Наприклад, "Портрет дівчини", приписуваний Тропініну, про який з "помпою" повідав у Facebook Аваков (міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков – ІФ), я бачив перший раз у своєму житті і його ніколи у мене не було", - стверджує М.Азаров.

Що стосується інформації про стародруки, то, як заявляє екс-прем'єр, він дійсно збирав книги. "У мене в будинку, в якому бували сотні людей, була велика бібліотека з приблизно 5 тис. томів, з яких близько двох десятків було старих книг з історії реформ Олександра II, Столипіна, Вітте, Коковцова, але для того, щоб сказати, мої вони чи ні, я маю побачити назви книг, а були показані лише обкладинки", - зазначив він.

Поява інформації про виявлення квартири в Києві і зазначених цінностей М.Азаров назвав "черговою провокацією" проти нього з боку "київського режиму", мета якої, за його переконанням, - відволікти увагу українців від трагедії у Княжичах, від корупційних схем, "розкритих депутатом Онищенком", і багатомільйонних декларацій.

Як повідомлялося, 8 грудня київські оперативники виявили в Дарницькому районі Києва квартиру, в якій знайшли речі, що належали екс-прем'єру України М.Азарову.

За інформацією поліції, у квартирі знайшли нагородну зброю, зареєстровану на ім'я М.Азарова, картини та історичні цінності, вартість яких оцінюють у кілька мільйонів доларів США, десятки ікон та релігійних книг, датованих 19 століттям, оригінали (згідно з висновками експертів) творів живопису Іллі Рєпіна, Василя Тропініна і Нікоса Сафронова; столове срібло, пам'ятні монети, нагородну зброю з дозволами на ім'я М.Азарова і навіть козацьку шаблю.

Серед знайденого – картина Іллі Рєпіна 1880 року "Церква в Грушівці" з відповідним сертифікатом на неї; Євангеліє, видане у 1791 році в Москві (РФ). Також серед речей багато зброї, як вогнепальної, так і холодної.

Т.в.о. голови Національної поліції України Вадим Троян повідомив, що майно заарештовано за рішенням суду, ці речі будуть передані до Генпрокуратури.

У квартирі, за словами В. Трояна, було виявлено понад 200 сумок з речами.

А. Аваков, зокрема, повідомив, що в цій квартирі правоохоронці виявили багато цікавих документів, які зараз вивчаються.

Прочитано 231 раз

Про нас

Ми – команда проекту «Україна небайдужа» - волонтери та журналісти. Ми робимо цей проект без спонсорів та без політиків. Наша мета – зробити небайдужість державною політикою) Ми захищаємо та підтримуємо тих, хто в цьому потребує – хворих та слабких. Ми розповідаємо про сильних, які роблять добрі та корисні справи, не сподіваючись на підтримку влади. Наша країна має бути затишною та доброю для людей. І робити її такою мусить не влада, не політики, а ми – небайдужі громадяни.