wrapper

Среда, 22 февраля 2017 09:47

У Вінниці 76-річну пенсіонерку оштрафували на 11 тисяч гривень за торгівлю яблуками (ВІДЕО)

Оцените материал
(0 голосов)

У Вінниці 76-річна Надія Паненко отримала відчутне фінансове покарання за те, що продавала фрукти з власного саду на тротуарі біля свого будинку. За торгівлю в невстановленому місці муніципальні органи виписали пенсіонерці кілька штрафів, ідеться в сюжеті ТСН.

Старенька жінка-інвалід другої групи каже, що дізналася про це, коли отримала меншу пенсію.

"Була 1382, а як знімали давали 1106. Заплатити за квартиру, купити ліки і заправити телефон. Ну, лишається 560" - каже вона. В пенсійному фонді бабусі відповіли, що це не помилка – на неї надійшла постанова про стягнення штрафу. Виявилося, що покарали її за яблука з саду, котрі пані Надія продавала у невстановленому місці.

"Великі по 7-8 гривень, менші по 4,50-5 за кілограм. Не завжди продавалися, інколи тут ходили дітки – дівчинка і хлопчик із бідної сім'ї – вони завжди підходять, даю", - розповіла пенсіонерка.

За цим "злочином" її кілька разів виявляла муніципальна поліція – ретельні охоронці порядку склали на бабусю аж чотири адмінпротоколи.

"Пропонували їй безкоштовні місця на території ринку – не хотіла. Одна із причин, що там конкуренція – тут у неї конкуренції не було", - розповів начальник муніципальної поліції Вінницької міської ради Василь Гайовик.

Адміністративна комісія при міськвиконкомі, що працює на добровільних засадах, в усіх випадках виписала максимальні штрафи: по 1360 гривень за статтею про порушення правил благоустрою.

"Жодного разу вона не являлася на адміністративну комісію, жодного разу вона не оскаржувала наші постанови. Ми відправляємо заказним з повідомленням для того, щоб особа чітко розуміла, що її запрошують на адміністративну комісію. Щоб вона пояснили чітко свої дії, чому вона це робила", - розповів голова адміністративної комісії Максим Кириленко.

Бабуся каже, що сиділа з яблуками на тротуарі, бо їй не вистачало пенсії на ліки, а ніяких листів не отримувала і жодного разу протокол не підписувала. За несвоєчасну сплату штрафу їй нарахували ще й пеню, тож рідному місту бабця стала винною загалом 11 тисяч гривень.

"Якщо особа добровільно на протязі 15 діб не сплачує, вона подається у подвійному розмірі в державні виконавчі органи для примусового стягнення", - пояснив Кириленко.

Юристів у цій історії обурило все. Насамперед, торгівля з рук – це зовсім інша стаття законів і штраф за неї майже у сто разів менший.

"Відповідальність від 17 до 119 гривень. Протокол має складати Національна поліція, не муніципальна міліція. І рішення щодо притягнення до адміністративної відповідальності має прийняти суд", - наголосив правозахисник Олександр Білошкурський.

Тепер правник захищатиме бабусю в суді. Досі вона вже й не сподівалася, що доживе до того дня, коли повністю виплатить свій штраф.

Прочитано 188 раз

Про нас

Ми – команда проекту «Україна небайдужа» - волонтери та журналісти. Ми робимо цей проект без спонсорів та без політиків. Наша мета – зробити небайдужість державною політикою) Ми захищаємо та підтримуємо тих, хто в цьому потребує – хворих та слабких. Ми розповідаємо про сильних, які роблять добрі та корисні справи, не сподіваючись на підтримку влади. Наша країна має бути затишною та доброю для людей. І робити її такою мусить не влада, не політики, а ми – небайдужі громадяни.